Park Egzotyczny Zoo Kaszuby. Tuchlino.

 Jadąc przez Sierakowice warto zahaczyć o Tuchlino. Tam znajduje się egzotyczny park, który do zaoferowania ma sporą porcję płazów, gadów i innych zwierzaków.

Zoo Kaszuby (klik, klik) przywitało Nas dorodnymi papugami i spokojnymi królikami. Na miejscu czekają na Nas przewodnicy, którzy o każdym gatunku mają coś ciekawego do powiedzenia. Dodatkowy plus- niektóre okazy można pogłaskać! Dziwnie głaszcze się wielką, tłustą, czarną gąsienicę albo odwłok pająka, brrr..

Pomieszczenie nie jest za duże, podzielone na kilka stref. Do sali kinowej nie dotarliśmy, bo ciemna, bo zamknięta i Dwulatek nie chce i już. W sali edukacyjnej znajdowały się wielkie klocki i to, niestety, spowodowało, że ja i Kwiatu utkwiliśmy właśnie tam, a Mężul biegał za atrakcyjną przewodniczką macając... macając gąsienice, jaszczurki i węże. Przyszedł do Nas z wypiekami na twarzy, także chyba impreza była przednia. 

Obiekt posiada swoją restaurację, także nie umrzemy z głodu moi mili, nie umrzemy!
Na zewnątrz znajduje się spory plac zabaw i zadaszona wiata. 

Dopisek Kamila:
W ,,zoo'' są dwie sale. Na jednej jest większość eksponatów i tam można się załapać na przewodników, którzy zarówno opowiadają o wężach jedzących dzieci jak i dają pogłaskać te mniej groźne okazy.  Na drugiej sali są pająki i pokój z dużymi klockami. Nie pamiętam przewodniczki, nie mogę potwierdzić Karoliny opinii co do jej wyglądu.

Atrakcje są jednak dla dzieci, które już dobrze skupiają uwagę, Karol odpadł po trzeciej klatce i najchętniej zostałby z królikami. Sic! Oprócz tych naprawdę egzotycznych gatunków mieli króliki. Ja bawiłem się lepiej niż większość dzieci które tam były :)

fot. adrianna.

Udostępnij:

ABOUT THE AUTHOR

Hello We are OddThemes, Our name came from the fact that we are UNIQUE. We specialize in designing premium looking fully customizable highly responsive blogger templates. We at OddThemes do carry a philosophy that: Nothing Is Impossible

0 komentarze:

Prześlij komentarz