Woreczki sensoryczne i inne szyciowe sprawy.

Byłam u niezastąpionej towarzyszki szyciowej- Oli, która za jednym zamachem uszyła woreczki sensoryczne, worek na klocki i girlandę!

Ale po kolei.

Woreczki sensoryczne

Można z nimi robić wiele rzeczy. Olka uszyła każdą w podwójnej wersji:
- z fasolą,
- z grochem,
- z ryżem,
- z makaronem świderki

1. Dzięki temu możemy bawić się w memory dotykowe
2. Możemy sprawdzić, które woreczki są cięższe, które lżejsze. Najcięższy okazał się groch (sądziłam, że fasola!) a najlżejszy makaron świderki, wiadomka.
3. Możemy zrobić dywan sensoryczny i spokojnie po nich chodzić (ok, makaron świderki trochę się łamie w trakcie chodzenia, ale to też ważna lekcja, co by z makaronem być ostrożnym, bo niektóre rzeczy są delikatne! ;) )
4. Zabawa z noszeniem woreczka na głowie- znacie to. Znienawidzone ćwiczenie na lekcji W-F. Kwiatowi to podpasowało.
5. Wrzucanie do celu- najlepsza zabawa ever. Jeszcze jak kubeł, do którego trzeba trafić miota się na prawo i lewo daje podwójną radość.

Jest jeszcze o wiele więcej ćwiczeń np. przerzucanie nogą woreczka za głowę, albo przerzucanie z ręki do ręki, jednak na dzień dzisiejszy (przynajmniej) z moim Dwulatkiem tylko wyżej wymienione zabawy mają sens i dają radochę. Pozostałych po prostu jeszcze nie trybi i na pewno przyjdzie na nie czas.. na lekcji W-Fu ;) 






Towarzyszka Ola zmajstrowała jeszcze worek na klocki, który mieści tyyyyyyle zestawów lego, że jestem spokojna o porządek w pokoju Kwiata. Z tym workiem, to bym nawet na miasto pokusiła się wyjść, taki stajl ma! 

Do pokoju Oleńka dołożyła jeszcze girlandę, która zastąpiła pompony (pompony zawisły u nas w sypialni. Mężul zażartował, że se jemiołę strzeliłam tak, o)





Udostępnij:

ABOUT THE AUTHOR

Hello We are OddThemes, Our name came from the fact that we are UNIQUE. We specialize in designing premium looking fully customizable highly responsive blogger templates. We at OddThemes do carry a philosophy that: Nothing Is Impossible

0 komentarze:

Prześlij komentarz