Przygody z książką: W Domu, w dziczy, na ulicy. Fiep Westendorp.

Brzmi zawadiacko, co? 
Jest to słownik przepięknie ilustrowany przez Fiep Westendorp (tak naprawdę ilustratorka ma na imię Sophia Maria, ale wszyscy mówili na nią Fiep i tak zostało). Tak, tak. Fiep stworzyła również krótkie opowiadania  wraz z koleżanką Annie "Julek i Julka", które to mam zakupione, ale wiek dzieci jeszcze nie pozwala na swobodne czytanie rozdziałów (książka cierpliwie czeka na swój czas) "Julek i Julka" to oddzielna historia, bo tak naprawdę to bohaterowie tej książki stali się ikoną holenderskiej ilustracji dziecięcej. Dlatego w tym przypadku zasługują na oddzielny post.
Jak na słownik przystało zawiera zbiór definicji jak i wyrażeń ułożonych, opracowanych według określonej zasady (wikipedia). Jakiej? Nie mam pojęcia, ale guzik z pętelką. 
Rysunki są niekiedy archaiczne, bo jak spoglądam na nauczycielkę i ucznia siedzącego w ławce, to widać od razu, że standardy zaprzeszłe edukacja proponuje, ale ma to swój wintydżowy klimat przecież. A ten lubię w ilustracjach (ogólnie modny, ale cóż poradzić, że ładny?) Także w wintydżowym klimacie znaleźć można stary kredens, czajnik, kamper, pikap, a także sztućce i nożyczki. Wszystko ma swój holenderski klimat.


Udostępnij:

ABOUT THE AUTHOR

Hello We are OddThemes, Our name came from the fact that we are UNIQUE. We specialize in designing premium looking fully customizable highly responsive blogger templates. We at OddThemes do carry a philosophy that: Nothing Is Impossible

0 komentarze:

Prześlij komentarz