Z książką na start.

 Wzięliśmy udział w projekcie Z książką na start. Kwiatu dostał swoją pierwszą kartę biblioteczną. Widzę, że lubi chodzić do biblioteki i wybierać dla siebie książki, które wieczorami z wypiekami na twarzy przeglądamy i czytamy. Dla nas, akcja jak najbardziej trafiona. Kwiatu otrzymał książkę, którą mógł wybrać spośród innych sponsorowanych i padło na... Kicię Kocię. No, cóż. To nie był mój wybór, więc się nie wtryniałam. Dostaliśmy również Paszport małego czytelnika, do którego zbieramy pieczątki (no, jak to w paszporcie bywa) i na koniec czekamy na dyplom. U ha ha. 

Krótko o projekcie:
Projekt jest skierowany do dzieci w wieku do 6 lat, a jego głównym celem jest promocja czytelnictwa i pokazanie sposobów na czas spędzany wspólnie z dziećmi. Promocja wśród dzieci to kompleksowy i innowacyjny projekt mający na celu rozwój kreatywności dzieci, rozbudzenie w nich miłości do książek oraz wskazanie rodzicom i opiekunom możliwości spędzenia czasu z dziećmi, a tym samym zaangażowania w ich prawidłowy rozwój. 

Kiedy projekt pilotażowo rozpoczął się w Gdańsku w marcu 2016 roku we współpracy z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. Josepha Conrada- Korzeniowskiego, w 25 filiach tej biblioteki było założonych 1400 kart bibliotecznych dla dzieci w wieku do 6 lat. W ciągu sześciu miesięcy trwania akcji "Z książką na start" do projektu przystąpiło 2266 dzieci. 

Do projektu przyłączyło się już kilka miast: Gdańsk, Sopot, Rumia, Reda, Wejherowo, Tczew.


Wpis powstał w ramach projektu:

Udostępnij:

ABOUT THE AUTHOR

Hello We are OddThemes, Our name came from the fact that we are UNIQUE. We specialize in designing premium looking fully customizable highly responsive blogger templates. We at OddThemes do carry a philosophy that: Nothing Is Impossible

2 komentarze:

  1. Chciałabym, żeby ten projekt dotarł do wielkopolskich bibliotek:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja bym chciała, żeby trafił wszędzie ;)

    OdpowiedzUsuń