Zajęcia sensoplastyczne: Ciastolina marchewkowa.

Ciastolina marchewkowa dała Nam tym razem w kość. Połączyłam marchewkę z mąką kukurydzianą, olejem i w sumie niepotrzebnie aż tyle składników. Mąka kukurydziana sama w sobie ma piękny kolor i nie trzeba dodawać marchewki. Mam nauczkę na przyszłość. Ciastolina była krucha i moja wizja konstrukcji ze słomek legła w gruzach. Ale nie ma to tamto, trzeba uczyć się na błędach ;) Ważne, że była kawa i ciasto domowej roboty!

Ogólnie zależało mi, aby dzieci same decydowały, co chcą robić z ciastoliną. Nic nie narzucać, jednak od czasu do czasu zachęcić do zmiany. Taka bierna obserwacja i podążanie za dzieckiem niestety czasem mi nie wychodzi. Wciąż w głowie krzyczy myśl: "wymyśl coś! zajmij dziecko kreatywnie!". A przecież dzieci same, bez mojej pomocy owocnie pracowały, stymulowały się na wiele sposób. I to powinno wystarczyć. Tylko tyle i aż tyle. 


Udostępnij:

ABOUT THE AUTHOR

Hello We are OddThemes, Our name came from the fact that we are UNIQUE. We specialize in designing premium looking fully customizable highly responsive blogger templates. We at OddThemes do carry a philosophy that: Nothing Is Impossible

0 komentarze:

Prześlij komentarz